Ev işçisi üye arkadaşımız Sevara Yaxyoyeva’destek çıkalım!

Sevara Yaxyoyeva
Sevara Yaxyoyeva

Ev işçisi üye arkadaşımız Sevara Yaxyoyeva’destek çıkalım!

 

Ev İşçileri Dayanışma Sendikası (EVİD-SEN), haksız yere işten atılan göçmen işçinin ödenmeyen bir buçuk aylık ücretini alabilmesi için bugün çalıştığı evin önüne  gidip pankart açarak eylem gerçekleştirecek.

EVİD-SEN’e üye Özbek uyruklu çocuk bakıcısı  Sevara Yaxyoyeva,  patronunun bir buçuk aylık maaşını ödemediğini ve kendisinin maaşını istemesi üzerine işinden kovulduğunu, şuan evin kapısı önünde beklediğini ifade etti. Kısa dönem oturma izni olan fakat kayıtsız, sigortasız çalıştırılan göçmen kadın işçinin gasp edilen ücretini talep ettiğinde patronu tarafından hakarete uğradığı ve eşyalarıyla birlikte kapının önüne konulduğu öğrenildi. Üyeleri tarafından kendilerine gelen ihbar üzerine derhal harekete geçen EVİD-SEN yetkilileri, göçmen işçinin yatılı olarak çalıştığı evin önüne eylem çağrısında bulundu.

 

EVİD-SEN yönetimi tarafından yapılan duyuru ve çağrı şu şekildedir:

” Ev işçisi üye arkadaşımız Sevara Yaxyoyeva, çocuk bakıcısı olarak çalıştığı evden sebep gösterilmeden atılmış ve bir buçuk aylık maaşı ödenmemiştir. Üyemizin yaşadığı hak gasbının giderilmesi için sendika olarak bu işin peşini bırakmayacağımızı, gerekli yerlere şikayet ederek ve fiili mücadelemizle haklarımızı alana dek direneceğimizi duyuruyoruz. Bugün itibariyle her gün işyeri olan evin önüne gidip üyemize ücretinin ödenmesini isteyeceğiz. Tüm emek ve kadın örgütlerini eylemimize davet ediyoruz…”

Adres: Gülbahar Mahallesi Kurtuluş Sokağı Şişli / İstanbul

Navigasyonla yön tarifi için linki tıklayınız:

https://www.google.com/maps/place/41°04’24.2″N+28°59’50.5″E/@4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir